Výbava na nohy pro zimní nadšence

V

Zima je velkolepé období roku. Od spřežení se psím spřežením přes výlety na sněžnicích a běžky až po jízdu na sněžných skútrech nebo jen kempování v lese, je to čas, kdy můžete zažít tichý, klidný svět bílé. Před plánováním jakéhokoli výletu nebo sportovní aktivity v zimě však musíte být připraveni čelit nebezpečím tohoto ledovcového počasí. Zimní aktivity mohou být nebezpečné a to je dále umocněno počasím, ve kterém se provozují. Pokud nejste připraveni na rizika se správným druhem zimní výbavy, mohli byste být ohroženi omrzlinami a podchlazením, což jsou nejčastější hrozby. pro vaše zdraví ze zimních aktivit.

Pro outdoorového zimního dobrodruha se tedy stává nezbytností znát jemnější body zimní výbavy. Například zimní boty. Batůžkáři, rybáři nebo táborníci vystavení ledu, sněhu a vodě si mohou užívat svůj sport bez obav z omrzlých prstů, pokud jsou na zimu správně vybaveni správným vybavením pro nohy. Volba nožního vybavení bude přirozeně záviset na aktivitě, které se věnujete, stejně jako na teplotě, kterou očekáváte. Záleží také na druhu prostředí, kterému budete čelit, např. bude mokro, sníh nebo ledový? Například pro běžecké lyžování a výlety na sněžnicích se doporučují různé typy bot.

Pro první budete potřebovat botu, která poskytuje podporu kotníku. Možná budete také potřebovat lyžařskou botu, která dodá další izolaci přes lyžařskou botu. Pro výlety na sněžnicích nebo turistiku ve sněhu běžné boty na batoh prostě nestačí. Jednoduše nejsou schopni poskytnout požadovanou rychlost mrtvého vzduchu. Existuje několik možností pro boty. Mezi ně patří:

Zateplené boty – Běžně nazývané ‘Mickey Mouse’ nebo ‘boty M&M’s, byly původně navrženy pro použití v korejské válce. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly neprostupný štít proti vodě a extrémnímu chladu. Vnitřek lemovaný vlnou a několik vrstev pryže slouží jako izolace. Jejich nejvýraznějšími rysy jsou obří velikost a čistě bílá barva. Boty jsou schopny zabránit omrzlinám i při -20 nebo -30 stupních Fahrenheita (-29 až -34 Celsia); tenká vrstva vzduchu zachycená mezi dvěma vrstvami pryže působí jako silný izolant. Nyní jsou k dispozici v černé barvě, s tlakovými ventily, speciálními vložkami odvádějícími vlhkost a hodnocením až do úžasných –60 stupňů Fahrenheita (-51 Celsia). Můžete si je zakoupit prostřednictvím Army Surplus Stores, což je preferováno před moderními kopiemi.

Horolezecké boty – Plastové skořepinové horolezecké boty [http://www.winter-gear-online.info/easy-snowboarding.htm] mít vlněnou nebo pěnou izolovanou vnitřní botu. Jsou velmi teplé a lze je snadno použít s lyžařským vázáním, mačkami a botami.

Mukluks – Mukluky jsou druh obuvi [http://www.winter-gear-online.info/skiing-photos.htm] původně vyrobené Athabaskány a Eskymáky, aby udržely nohy v teple a suchu v zimě. Jedná se o jednodílné mokasíny, které dosahují až ke kolenům a jsou podšité plstí a vlnou. Protože však nejsou vodotěsné, nejlépe se používají v suchých a chladných zimních podmínkách. Lze je snadno použít s vázáním na sněžnice a na běžkách se speciálním vázáním, stejně jako se sklopnými mačkami.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta