Proč jsou taneční tenisky důležité

P

Když si vzpomenete na taneční boty, nemusí být tenisky to první, co vás napadne. Taneční tenisky jsou důležité pro malé děti a dospělé, kteří s určitým stylem tance teprve začínají. Dodatečná podpora a přiléhavý střih pomáhá předcházet zraněním a chrání nejzranitelnější části chodidla, které při tanečních rutinách snášejí obrovský tlak.

Společnými vlastnostmi tanečních tenisek jsou dělená podešev, která umožňuje větší flexibilitu, když se tanečník otočí na špičkách, a svršky z plátna, síťoviny nebo semiše, které se volně pohybují s nohou v pohybu. Výhodou těchto bot je, že se tanečníci mohou naučit složité rutiny a zároveň chránit své nohy před námahou a bolestí, kterou často pociťují po dlouhých hodinách v konvenčnější obuvi.

Většina bot tohoto typu má také PU mezipodešev, která funguje jako tlumič a většina tenisek má zvýšený podpatek. Nezanechávající podrážky umožňují tanečníkům nosit tyto boty na libovolném počtu podlahových povrchů, aniž by se museli obávat vzniku oděrek.

Moderní taneční styly vytvořily trh pro tenisky, které lze nosit na pódiu. Jazz, kontra tanec, hip-hop, latina a aerobní tanec se těmto botám dobře přizpůsobí, protože samotný styl a barvy bot dávají kostymérům spoustu možností. Zumba je další typ tance s velkým dopadem, kde by byla vítána další podpora poskytovaná teniskami.

Je rozumné uvažovat o tom, že roztleskávačky a mladí studenti baletu by při rozvoji svého těla pro větší sílu a rovnováhu používali taneční tenisky jako náhradníky. Školní produkce a komunitní muzikály, které zahrnují taneční kroky, mohou zahrnovat tenisky, aby se spojily s moderními styly a vkusem a zároveň poskytly dětem i dospělým vyšší úroveň podpory při tanci.

Capezio, Bloch a Shishi Tianshi jsou hlavní značky, které dodávají mnoho různých typů tanečních tenisek. Všestrannost mezi vysokým a nízkým střihem, stejně jako barvy a materiály umožňují použití těchto speciálních tenisek v široké škále okolností. Některé maloobchodní webové stránky považují tyto boty za „dansneakers“, ale ve skutečnosti jsou to stejné.

Dva další faktory při nošení tenisek k tanci jsou oba problémy související se zdravím nohou. Tanečníci někdy vystupují nebo cvičí naboso na podlahách ve třídě, čímž se vystavují bakteriím a nohám atletů, které jsou mezi účinkujícími běžné. Mnoho tanečních nadšenců se také musí vypořádat s vbočenými, kuřími, puchýři, plantární fasciitidou, kladívkovými prsty a neuromy. Možnost nosit taneční boty, které se snadno přizpůsobí podpoře klenby a vložkám, jsou vítanou výhodou.

Nepředpokládejte však, že dobrý pár tanečních bot vyřeší všechny vaše problémy. Profesionální tanečníci a často účinkující se starají o své nohy, používají obvazy, peelingy na nohy, pemzu a pleťové vody, které je zklidňují, zvlhčují a chrání. Používají zdravý rozum, nedělají příliš mnoho příliš brzy nebo se pokoušejí o dlouhé, obtížné rutiny bez praxe a měřeného pokroku pod dohledem.

Především si uvědomují, že taneční tenisky jsou jen jedním z mnoha nástrojů navržených tak, aby pomohly tanečníkům podávat dobré výkony a zůstat zdraví po celou dobu své kariéry.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta