Pohodlná chůze – stručná historie vaší podrážky

P

Během 19. století se průmyslová revoluce dotkla téměř všech aspektů amerického života, včetně výroby obuvi, kdy objev vulkanizované pryže spojený s použitím montážních linek poprvé umožnil vznik tenisek. Goodyear zrodil tenisovou obuv značky keds v roce 1892 díky těmto dvěma pokrokům ve výrobě.

Tenisky, správně definované jako ty, které mají plátěný vršek a gumovou podrážku, byly tak pojmenovány kvůli nehlučným krokům, které přidělovaly zlodějům „podlézt“. Zpočátku jediní lidé, kteří nosili tenisky (samozřejmě kromě těchto mazaných zlodějů), byli sportovci.

Podle některých zdrojů to byli ve skutečnosti Britové, kdo podnítil potřebu moderního plátna nebo lehké boty, která se držela země kvůli oživení běhu na počátku 19. století. Během 19. století se tenisové boty používaly pro tenis na trávníku, kriket, kroket a také pro hry na pláži. První zmínka o komerčně prodávaných teniskách byla v katalogu Sears v roce 1897. V roce 1922 je Montgomery Ward nabízel jako „pro práci, hru nebo každodenní nošení“.

Až v 50. letech 20. století se tenisové boty konečně začaly používat pro každodenní nošení. James Dean, hollywoodská ikona, byl vyfotografován v tom, co se mělo stát uniformou všech dospívajících rebelů – džíny, tričko a tenisky. Od té doby se vývoj specializovaných tenisek a jejich marketing rozběhl a nyní jsou široce přijímány jako nejlepší „první boty“ pro děti, které se učí chodit!

Podle Consumer Reports Health Org existují i ​​jiné důvody, proč milovat tenisky: nákup bot s plochými tkaničkami sníží pravděpodobnost, že se tkaničky uvolní nebo rozvázají; reflexní prvky na vnější straně boty mohou poskytnout zvýšenou bezpečnost v noci tím, že odrážejí světlomety automobilu; boty vybavené GPS dokážou vysílat signály, takže můžete najít batole – nebo staršího člověka -, který se vám ztratil z dohledu.

Vybírejte si botu podle jejího použití. Vycházková bota má pružnou podrážku a je vhodná pro aktivitu s nízkým dopadem a umožní chodidlu převalovat se od paty k patě při chůzi! Běžecká bota je navržena tak, aby absorbovala nárazy až do trojnásobku vaší tělesné hmotnosti a je dobrá pro stabilitu, která chrání před přílišnou pronací, která může vést ke zranění. Crossové trenažéry jsou nejlepší z obou světů. Jsou všestranné a jsou dobrým kompromisem mezi vycházkovou a běžeckou botou.

Při nákupu dobré tenisové boty zkontrolujte tyto tři důležité části boty, abyste se ujistili, že budou designově vhodné pro vás a vaše aktivity:

Toe Box – Toe Box by měl být dostatečně široký, aby roztáhl vaše prsty při chůzi, a také by měl mít půl palce místa na horní části vašeho nejdelšího prstu.

Mezipodešev – Mezipodešev je velmi důležitá pro pocit a funkci boty, protože poskytuje většinu odpružení boty. Tlumení je zajištěno buď vzduchovými buňkami nebo pružným kovem – ujistěte se, že je dostatečně polstrované pro vaše nohy

Svršek – Svršek může být vyroben z různých materiálů, včetně kůže, umělé kůže, síťoviny nebo nějaké kombinace. Funkčně není důležité, co se používá, pokud je pro vás důležitá prodyšnost; ujistěte se, že svršek je převážně síťovaný.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta