Pánské snowboardové boty – měly by ženy vůbec uvažovat o jejich nošení?

P

I když se dámská výbava v průběhu let stala na snowboardu stále běžnější, stále je mnohem snazší najít pánské snowboardové boty. To proto, že jich je prostě víc. Snowboarding byl původně sport, kterému dominovali muži, a to znamená, že některé zavedenější značky chrlí pánské vybavení mnohem více než dámské. Mnoho žen může být z toho frustrováno a mohou zvážit nákup pánského vybavení z mnoha důvodů. Před koupí pánské kozačky na dámskou nohu je ale třeba zvážit několik věcí.

Pořídit si pánské snowboardové boty může být pro mnoho dívek velmi lákavé. Z jakéhokoli důvodu si mnoho společností myslí, že dívky chtějí na svém vybavení pouze růžové motýly a fialové hvězdy. Pokud hledáte něco trochu genderově neutrálnějšího, pánská výbava je místo, kde se nejspíše otočíte. Pánská výbava mívá také širší záběr z hlediska funkce. Téměř každá firma nabízí více pánských snowboardových bot než dámských; některé společnosti mají dokonce dvakrát tolik pánských bot! Někdy tento nedostatek výběru může pro snowboardistku téměř znemožnit nalezení správné boty.

Tak si prostě pořiďte pánské snowboardové boty, ne? Ne tak rychle. Pokud nemáte chodidla a nohy vhodné k pánským kozačkám, můžete svého rozhodnutí koupit kozačky vyrobené pro druhé pohlaví litovat. Na anatomické úrovni jsou ženské chodidla a nohy docela jiné než mužské. Jedním z největších problémů při získávání pánských bot je to, že ženy mívají užší chodidlo a mohou zaznamenat výrazné zvednutí paty, pokud vstoupí do pánské boty. To může způsobit nejen problém s výkonem, ale také bolest a nepohodlí. Navíc ženy mívají nižší lýtkové svaly než muži. Vyšší záda na pánské botě se mohou u ženy zarýt přímo do středu lýtkového svalu a způsobit během celodenního ježdění poměrně hodně podráždění.

Rozdíly mezi chodidlem a botou však nejsou jediným důvodem, proč byste měli přehodnotit nákup bot mimo vaše pohlaví. Rozhodující je způsob, jakým boty sedí s vázáním. Pokud máte dámské vázání, ale pánskou snowboardovou botu, můžete mít problém s tím, aby bota správně zapadla do vázání. Je to proto, že boty jsou vyrobeny tak, aby seděly speciálně s vázáním a kombinace pánského a dámského vybavení může střih shodit. Nejen, že máte špatný výkon, ale pokud se vám boty nevejdou do vázání, můžete se vystavit bezpečnostnímu riziku.

Pravdou je, že to opravdu není konec světa, pokud jste žena, která si chce koupit nějaké pánské kozačky. Možná však ze své zkušenosti nevytěžíte tolik zábavy, jako kdybyste měli botu lépe navrženou pro vaši nohu. Vždy je dobré koupit si boty, které byly navrženy pro vás nejlépe. Pokud jste stále rozhodnuti pořídit si pánské boty na snowboard, možná budete chtít trochu déle nakupovat, abyste zjistili, zda nemůžete najít dámské boty, které se vám líbí.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta