Nákup holínek do deště – jsou holínky stejné jako holínky?

N

Existuje spousta názvů pro různé druhy bot. Máte galoše, gumáky, sněhule, broďáky, holínky, holínky, holínky a pravděpodobně další jména, na která si ani nevzpomenu. Možná se tedy ptáte, „jsou holínky stejné jako boty do deště?“ Pojďme to zjistit tím, že se o holínkách dozvíme něco více!

Z velké části ano, holínky jsou stejné jako boty do deště. Ale abychom byli vybíravější, zatímco všechny holínky lze v zásadě považovat za boty do deště, ne všechny holínky jsou holínky. Holínky jsou vždy vyrobeny z gumy, ale boty do deště tomu tak nutně být nemusí. I když by se dalo namítnout, že gumové holínky jsou jediné, které jsou skutečně voděodolné, stále existuje mnoho holínek nabízených jako holínky do deště, které nejsou vyrobeny z tohoto materiálu.

Mnoho holínek do deště může být vyrobeno ze syntetických materiálů, které jsou ošetřeny tak, aby byly voděodolné. Dokonce i plátěné boty, které jsou ošetřeny ochranným nátěrem, dokážou pěkně ochránit vaše nohy před vlhkým a chladným počasím. Ale rozhodně to nejsou holínky.

Co jsou tedy Wellies?

Wellies je v podstatě přezdívka pro konkrétní typ gumové holínky, která pochází z Velké Británie. Původně byly označovány jako Wellingtons, což je obchodní značka pro boty britské společnosti Hunter Wellington. Byli pravděpodobně prvním výrobcem toho, čemu dnes říkáme holínky, takže Wellingtons i Wellies označují tyto typy bot a obecně je to název používaný bez ohledu na to, jaká společnost je skutečně vyrábí. Zatímco Hunter Wellington stále existuje a vyrábí skvělé boty, mnoho společností, jako je J Crew nebo dokonce Jimmy Choo, dnes vyrábí stejný styl.

Zatímco tento styl bot je v deštivé Anglii dlouho módní, holínky jsou dnes všude velkým hitem díky některým módním trendům, díky kterým byly boty stylovější a roztomilejší. Nemusíte si vystačit s párem armádních zelených nebo černých bot. V dnešní době si můžete koupit holínky ve všech možných módních barvách a dokonce i s potisky.

Myslím, že některé z potisků těchto bot jsou obzvlášť roztomilé. Moje oblíbené jsou plédy a květinové potisky, zvláště když jsou použity světlé barvy. Jsou ideální pro deštivé jarní dny, pokud je chcete strávit cákáním se v kalužích. Co by mohlo být zábavnější? Zvlášť, když se nemusíte bát, že vám promoknou nohy.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta