Jazzové boty a taneční tenisky – rozdíly

J

Jak jazzové boty, tak taneční tenisky jsou vysoce univerzální styly taneční obuvi, i když každá slouží k jinému účelu. Jazzové boty jsou určeny především pro jazzové tance, i když jsou vhodné pro mnoho dalších stylů, jako je mimo jiné rock ‘n’ roll a moderní. Taneční tenisky jsou také velmi flexibilní, ale jsou navrženy tak, aby poskytovaly chodidlu větší podporu. Používají se také pro mnoho stylů, ale obzvláště oblíbené jsou pro break dance, hip hop a street dance.

Nejvýraznějším rozdílem mezi jazzovou botou a taneční teniskou je vzhled svršku. Svršek jazzových bot je obvykle vyroben z velmi poddajné kůže velmi podobné té, která se používá k výrobě měkkých baletních bot. To umožňuje, aby bota seděla na noze téměř jako druhá kůže, což umožňuje chodidlu velkou volnost pohybu. Taneční tenisky mají mnohem pevnější svršek, který má podobný vzhled jako sportovní tenisky, díky čemuž jsou obzvláště oblíbené pro městský a street dance.

Podrážka jazzové boty má mnoho rozdílů, ale také sdílí některé podobnosti s podrážkou taneční tenisky. Většina jazzových bot je k dispozici buď s plnou nebo dělenou podrážkou, zatímco taneční tenisky mají vždy dělenou podrážku. To proto, aby chodidlu nabídli větší volnost pohybu a zároveň poskytli dostatečnou podporu. Taneční tenisky také často obsahují hladké skvrny na podrážkách, které usnadňují točení, nebo zářezy na patě, které tanečníkovi usnadňují zvedání partnera. Na druhou stranu podrážky obou typů tanečních bot nabízí tlumení nárazů a nezanechávají stopy.

Na trhu je k dispozici široká škála jazzových bot a tanečních tenisek od mnoha významných tanečních značek jako Capezio, Bloch a Dance Gear. Některé z nejoblíbenějších jazzových bot zahrnují různé kožené dělené podrážky a některé z nejoblíbenějších tanečních tenisek zahrnují Capezio Web Dansneaker a Bloch Boost Dansneaker.

Pokud si kupujete svůj první pár nebo si nejste jisti, jakou velikost vybrat, je dobré si je nechat nasadit v místním tanečním obchodě. Pokud jste si však jisti, že víte, jakou velikost a styl si chcete koupit, najdete online taneční boty za mnohem konkurenceschopnější ceny. Před nákupem se však ujistěte, že online prodejce tanečního oblečení, kterého si vyberete, má zabezpečenou platební bránu a spravedlivé podmínky a ustanovení, abyste zajistili, že získáte ty nejlepší možné služby. Je také dobré podívat se na jejich zásady ochrany osobních údajů, abyste se ujistili, že nebudou sdílet vaše osobní údaje s nikým jiným.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta