Historie tenisek Nike

H

Nike je značka, která je synonymem pro boty. Je to jméno domácnosti, které od svých skromných začátků nashromáždilo miliardové příjmy. Je to každého oblíbená společnost na boty. Společnost Nike byla založena v roce 1962 Billem Bowermanem a Philem Knightem v kufru Knightova auta a původně vznikla jako Blue Ribbon Sports. Nike vycházel ze dvou zdrojů: Bill Bowerman hledal lehčí a odolnější závodní boty pro své běžce z University of Oregon a Knightovo hledání způsobu, jak si vydělat na živobytí, aniž by se musel vzdát své lásky k atletice. Jméno „Nike“ bylo založeno v roce 1972 po okřídlené řecké bohyni vítězství.

Namísto křídla společnost Nike začlenila „swoosh“. “Swoosh” je dobře známý po celém světě, navržený Carolyn Davidson v roce 1971, za POUHÝCH 35,00 $. Caroline Davidsonová byla v té době studentkou Portlandské státní univerzity se zaměřením na reklamu. Když se setkala s Philem Knightem, když vyučoval hodiny účetnictví, začala pracovat na volné noze pro jeho společnost. Navrhla Swoosh a dostala zaplaceno 35 dolarů. Společně s modelem Swoosh je Nike také známá svým charakteristickým sloganem – Just Do It, díky kterému Nike vyniká jako žádná jiná společnost.

Bowerman byl trenérem dráhového týmu Oregonské univerzity, kam běžel Phil Knight v roce 1959. Bowermanova touha po kvalitnějších běžeckých botách jednoznačně ovlivnila Knighta při hledání marketingové strategie. Pobídnutý touto spalující touhou se začal rodit zrod jedné z nejvlivnějších a nejsilnějších značek světa. Chvíli trvalo, než se jméno ‘Nike’ vrylo do myslí a srdcí fanoušků obuvi a sportovních nadšenců a také si vytvořilo skvělé jméno, které má dnes.

Nike převzal formaci, zatímco Knight získal MBA na Stanfordu na počátku 60. let s Frankem Shallenbergerem. Semestrálním projektem bylo vytvořit vlastní malou firmu a vytvořit s ní marketingový plán. Spojením Bowermanovy pozornosti ke kvalitní běžecké obuvi a znalostí a povědomí o tom, že vysoce kvalitní/nízkonákladové produkty lze vyrábět v Japonsku a odesílat do USA k distribuci, Knight konečně našel své místo na trhu. Shallenberger však považoval tento nápad za zajímavý, ale cítil, že to není nic jiného než Knightovy marketingové nápady pro projekt, něco, co by nevzlétlo jako obchodní jackpot.

Koncem 70. let se Blue Ribbon Sports oficiálně stal Nike a tržby vzrostly z 10 milionů na 270 milionů dolarů, a to vše ze zadní části auta. Mnoho lidí si stěžovalo na to, že se Nike na začátku 80. let nevyráběly ve Spojených státech. Termín ‘Sweatshop’ vznikl v této době, kdy lidé byli naštvaní na způsob výroby bot Nike ve Vietnamu, Číně a Indonésii, kde lidé dostávali nízké mzdy a byli vystaveni velmi špatným pracovním podmínkám. To byl hlavní problém public relations, který vedl k bojkotu produktů Nike po celém světě, zejména v USA. To však lidem nezabránilo v nákupu produktů Nike a Nike nadále rostla.

Zlomový bod pro společnost Nike nastal v roce 1985, kdy mezi bigbídy Nike vstoupil největší basketbalový hráč světa Michael Jordan. S Michaelem Jordanem vyšplhala Nike do nových výšin se stále populární botou „Air Jordan“ spolu s oblečením. Díky tomu se Nike stala známou jako značka „revoluce ve fitness a sportu“ a v roce 1996 byla jmenována obchodníkem roku „Věk reklamy“ s odkazem na „všudypřítomnou vlnovku… byla spotřebiteli uznávanější a vyhledávanější než jakákoli jiná sportovní značka – pravděpodobně. jakákoli značka“ Nike je na vrcholu žebříčku díky Michaelu Jordanovi, ale možná to nikdy nepřizná. Díky nově nalezenému úspěchu díky spolupráci s Jordanem to vedlo ke spolupráci se slavnými sportovci, jako jsou Bo Jackson, Andre Agassi, Charles Barkley, Deion Sanders, Ken Griffey, Scottie Pippen, Penny Hardaway, Jason Kidd, Barry Sanders a mnoho dalších. více.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta