Historie klokaních bot a tenisek

H

Pokud jste vyrůstali v osmdesátých letech, pravděpodobně si pamatujete, že jste měli boty Klokany. Měl jsem růžový pár a tenkrát měly na boku každé boty malou kapsičku na suchý zip, kam si mohl uložit svůj tajný poklad. Dnes vak zůstal, ale byl nahrazen zipem místo suchého zipu. Nike říká: “Jen to udělej”, ale Klokani chtějí vědět: “Co to máš v kapse?”

Značka Kangaroos začala v roce 1979, kdy se vášnivý běžec jménem Bob Gamm rozhodl, že potřebuje místo, kde by si uschoval klíč od domu a malé množství peněz, zatímco bude chodit ven na každodenní běh. Není zde žádný okouzlující nebo famózní příběh. Tyto jednoduché a zábavné boty sice vyrostly z malých začátků, ale jejich popularita trvá již 30 let. V roce 1908 začaly boty Klokany získávat na popularitě, když je začali podporovat profesionální sportovci jako Walter Payton, Clyde Drexler a Ozzie Smith. Jak se prodeje zvyšovaly, Gamm byl schopen reinvestovat část peněz, aby byly jeho běžecké boty ještě lepší. Dokonce spolupracoval s NASA na vývoji technologie bot známé jako Dynacoil, patentovaný energetický systém, který zahrnuje zlepšení odpružení a odpružení umístěného v podrážce boty. Mnoho dalších obuvnických společností začalo tuto technologii používat ve svých vlastních řadách obuvi.

Na několik let koncem roku 1908 Klokani zmizeli z trhu poté, co jejich popularita klesla, ale znovu se objevili na konci roku 1990. Během této doby se boty staly velmi populární v jiných zemích, zejména v Evropě. I během těchto těžkých časů zůstal Gamm oddán tomu, aby se Kangaroos stal synonymem seriózní sportovní obuvi a pracoval na vývoji svých bot v testovacím zařízení na University of Illinois. Během této doby byl schopen vylepšit své boty pro použití v mnoha různých sportech včetně basketbalu, tenisu, amerického fotbalu.

Nyní jsou klokaní boty známější pro svou roli v módní a lifestylové obuvi než pro vážné výkonnostní sporty. Dnes se prodávají ve více než šedesáti zemích světa. Boty Kangaroos pravděpodobně najdete ve všech typech stylů, forem a barev. Většina má ještě kapsy a jiné mají větší boční kapsu sahající až ke kotníku, do které se vejde malá peněženka.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta