6 věcí, na které si dát pozor při nákupu tenisek

6

Pokud se chystáte kupovat tenisky poprvé, měli byste zvážit spoustu důležitých faktorů. Vzhledem k tomu, že každá noha je jiná, má smysl před nákupem vzít v úvahu některé důležité prvky, jako je velikost, střih, úroveň pohodlí a tvar boty. Podívejme se na některé z primárních faktorů při hledání dobrého páru tenisek.

1. Fit

Je důležité zajistit, aby bota co nejlépe seděla. Oblékněte si je proto s ponožkami, které běžně nosíte. Kromě toho byste měli pár minut chodit nebo běhat, abyste měli pocit, jak jsou pohodlné.

V ideálním případě by bota měla nabízet bezpečné uchycení kolem paty. Nemělo by docházet k žádnému prokluzování. Jinými slovy, boty musí mít dostatek prostoru, aby se vaše prsty mohly vrtět. Možná budete muset získat o jednu velikost větší než váš běžný pár.

Také tenisky určené pro sport musí mít od špičky k palci u nohy asi půl palce.

2, Tvar tenisek

Podle odborníků by měl být tvar vašeho chodidla a tvar boty podobný, aby vám co nejlépe padly. Je to známé jako mapování nohou. Jedině tak zajistíte, že vám tenisky budou co nejlépe padat.

3. Zvažte pocit

Pokud jsou tenisky bez jakéhokoli odpružení, nebudete se cítit pohodlně. V ideálním případě musí být oblouk podpůrný. Nemělo by to způsobovat žádné překážky. Neměli byste bojovat s teniskami, abyste se cítili pohodlně.

Než se rozhodnete pro koupi páru, měli byste zvážit tyto vlastnosti. Vaše biomechanika a anatomie mohou způsobit, že budete náchylní ke zranění. Proto je důležité investovat do těch nejlepších bot.

4. Projděte se

Snadný způsob, jak zjistit, zda jsou tenisky pro vás nejvhodnější, je poznamenat si, jak se v nich cítíte poté, co je máte pár minut na sobě. Pokud nejsou dobře padnoucí, mohou způsobit, že se na vašich nohou vytvoří horká místa nebo puchýře. Stejně tak při nošení nemusíte pociťovat žádnou bolest v kolenou.

5. Zvažte zásady vrácení

Podle odborníků byste měli zvážit i faktor flexibility. Jinými slovy, každý pár tenisek je dodáván s politikou vrácení. Zásady vrácení zboží jsou ještě důležitější, pokud se chystáte zadat objednávku přes internet. To je ještě důležitější, pokud se chystáte nakupovat poprvé a nemáte žádné předchozí zkušenosti.

6. Zvažte životnost boty

Je důležité, aby tyto tenisky obstály ve zkoušce času. Vzhledem k tomu, že tenisky jsou drahé, měli byste se ujistit, že pár bude dobrý několik let. Kromě toho, pokud se tenisky opotřebují, budete náchylnější ke zranění. Před zadáním objednávky byste tedy měli zvážit stáří bot.

Stručně řečeno, doporučujeme, abyste zvážili tyto tipy, než si koupíte požadovaný pár tenisek.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta